O fotografii miejskiej słów kilka

Tworzenie pejzaży miejskich nie będzie polegać jedynie na wskazaniu aparatu na obiekty oraz naciśnięciu spustu migawki. Co prawda kosztowny aparat nie jest obowiązkowy, aby Twoje fotografie prezentowały się rewelacyjnie, wciąż należy nauczyć się paru umiejętności oraz prezentować sporo cierpliwości, żeby zdobyć pożądane rezultaty.

W momencie fotografowania w porze dnia a także po zmroku , statyw bywa właściwie niezbędny, w sytuacji gdy potrzebujesz uzyskać ostre rezultaty. Ponadto, ustaw aparat na statywie i włącz dwusekundowy lub samowyzwalacz aparatu, ażeby nie musieć dotykać aparatu w momencie rzeczywistego wykonywania zdjęć. Wspomoże to zachować równowagę sprzętu fotograficznego, uniknąć rozmycia i uzyskać idealnie ostre fotografie.

Szerokokątny obiektyw pozwala fotografowi ustawić więcej obiektów w kadrze, a jako wynik uboczny stworzyć poczucie głębi sceny. W krajobrazie miejskim konstrukcje są wielkie, a przestrzeń może być niewielka. Momentami jedynym wyjściem z sytuacji na zrobienie zdjęcia będzie zastosowanie właśnie wspomnianego obiektywu. Położenie jednego punktu na pierwszym planie, a następnego w tle będzie skuteczną techniką, dzięki której Twoje obrazy będą bardziej oryginalne.

Należy również za każdym razem starać się stosować wartość ISO na potencjalnie najmniejszym poziomie. Im wyższy czynnik ISO, tym więcej szumu na zdjęciu można zauważyć, co sygnuje mniejszą ostrość. W warunkach niedostatecznego oświetlenia będzie to oznaczać stosowanie statywu, ponieważ nie będziesz mógł utrzymać aparatu odpowiednio stabilnie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s